[powrót]  

                                                     FORMA TAŃCA

 

INSTRUKTOR

 

STUDIO TANECZNO WOKALNE "REVOLTADE"

HISTORIA Studia Taneczno – Wokalnego „REVOLTADE”.
Studio Taneczno – Wokalne „Revoltade” powstało w Październiku 2011 roku w Darłowskim Ośrodku Kultury. Od Października 2011 roku do Grudnia 2011 roku trwał konkurs na nazwę Studia tanecznego i po rozstrzygnięciu została nazwa ”REVOLTADE „.
Nazwa „Revoltade” została wzięta z terminu tańca klasycznego a oznacza ‘….skok z przeniesieniem jednej wyprostowanej nogi z drugą z obrotem w powietrzu …..”.
Również do Grudnia 2011 roku trwał nabór dzieci i młodzieży i odbył się pierwszy casting przeprowadzony w Listopadzie 2011 roku w Darłowskim Ośrodku Kultury w Darłowie.
Od Stycznia 2012 roku Studio Taneczne rozpoczęło pracę w dwóch grupach wiekowych do 15 lat i powyżej 15 lat. Dzieci i młodzież zaczęły pracę w pierwszej sekcji tanecznej – Taniec współczesny z specjalnością - modern i jazz. Na bazie tych specjalności powstały dwie miniatury taneczne „Pokład” oraz „Morskie Opowieści” obie miniatury o tematyce morskiej , oraz etiuda ‘Coda”.
Ten repertuar pozwolił, aby Studio Taneczne mogło już od Marca 2012 roku występować na ternie miasta i gminy Darłowo w różnych imprezach okolicznościowych, organizowanych przez Darłowski Ośrodek Kultury, Szkoły Podstawowe, Gimnazjum, Urząd Miasta Darłowo, Dom Dziecka oraz Wolontariat. W okresie od Marca do Czerwca 2012 roku Studio Taneczne dało 8 koncertów.
W Marcu 2012 roku powstaje druga sekcja taneczna – Taniec Towarzyski z specjalnością – fristajl i powstaje walc wiedeński do muzyki z filmu pt. Amelia.
Pod koniec Marca 2012 roku Darłowskie Studio Tańca „Revoltade „ było na III Powiatowym Maratonie Artystycznym w Kołobrzegu. Grupa taneczna powyżej 15 lat zaprezentowała etiudę taneczną pt. Coda i zdobyła I miejsce w kategorii taniec współczesny – szkoły ponad gimnazjalne.
W Czerwcu 2012 roku Darłowskie Studio Tańca „Revoltade” zakończyło pierwszy rok działalności wspaniałym ogniskiem z licznymi nagrodami, zabawami no i oczywiście była kiełbaska i mnóstwo słodyczy. Wszystko było przygotowane przez rodziców, wspaniałą trójkę zespołu i młodzież. Zabawa była prawie do białego rana……………………..cdn.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dariusz Chimko

BREAK DANCE

zajęcia dla początkujących

 

Taniec ten powstał w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60 i 70-tych. Najprężniej rozwijał się w Nowym Jorku i Los Angeles, bardzo szybko jednak stał się popularny w całych Stanach. Największy rozwój breakdance’ingu nastąpił na przełomie lat 70 i 80-tych. To wtedy organizowano imprezy, na których tancerze nazywani „B-boys” i „B-girls” popisywali się swoimi imponującymi akcjami, numerami. Elementy tego tańca to: power moves, footwork, top rock, up rock, freezes, poping, locking. Istotą B-boyngu jest dążenie tancerzy do wyrobienia własnego unikatowego stylu.

Zgłaszać można się telefonicznie pod numerem telefonu 94 314 26 29, pocztą elektroniczną kultura@darlowo.pl lub osobiście w kinie "Bajka".

GALERIA

 

 

MARCIN GRZYBOWSKI

Trzykrotny Mistrz Polski w Formacji B. Dance, dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Bremen 2003, 2004 solo.