Dyrektor

 

mgr Arkadiusz Sip

 

 

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku - magister filologii polskiej; ukończony Uniwersytet Gdański i Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów we współpracy z Strathyclade University z Glasgow: Podyplomowe Studia Menedżerskie Master of Business Administration.

Funkcję dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury objął w styczniu 2008 w latach 2004-2008 pracownik Urzędu Miejskiego w Darłowie gdzie początkowo pełnił funkcję kierownika referatu promocji i rozwoju a później jako pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Doświadczenie w pracy na rzecz rozwoju kultury zdobył w Urzędzie Wojewódzkim w Słupsku na stanowisku dyrektora wydziału Kultury, Sportu i Turystyki a póżniej jako zastepca dyrektora w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Prywatnie uwielbia podróże z których przywozi mnóstwo zdjęć, na których utrwala  najpiękniejsze miejsca, które zwiedził. Fotografia to jego pasja, którą chciałby podzielic się z innymi np. na zajęciach z fotografii (które być może będą jedną z ofert dla dzieci i młodzieży w nowym Centrum Kultury w Darłowie, którego budowę zaplanowano na najbliższe lata).

Pan Arkadiusz jest osobą bardzo kreatywną, otwartą na pomysły innych i chętnie współpracującą z różnymi instytucjami, stowarzyszeniami i osobami prywatnymi. Ma wiele pomysłów na rozwój kultury w naszym mieście i w miarę swoich możliwości stara się je na bieżąco realizować. Pomimo różnych trudności np. finansowych czy braku bazy dydaktycznej do zajęć artystycznych,  ciagle poszukuje nowych rozwiązań.

Główna księgowa

mgr Joanna Rybarczyk

Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie. Ukończyła Pomaturalne Studium Rachunkowości. Licencjat na Akademii Rolniczej w Szczecinie uzupełniony studiami magisterskimi na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym na kierunku ekonomia.

Doświadczenie zawodowe zdobyła jako kasjer - inspektor w banku i  w hurtowni jako pracownik księgowości.

Jest osobą pogodną, chętnie współpracuje z innymi. Mama dwójki wspaniałych dzieciaków dla których pomimo obowiązków zawodowych zawsze znajduje czas.

Specjalista do spraw zarządzania, kadr i kasy, archiwista  

mgr Justyna Makarewicz

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Koszalinie; absolwentka Politechniki Koszalińskiej na wydziale Ekonomii i Zarządzania specjalność: ekonomika i organizacja sektora publicznego; studia podyplomowe specjalność: kadry i ubezpieczenia oraz studia podyplomowe: zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy.


Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w firmie Solmar początkowo jako pracownik biurowy później referent ds. osobowych.
Z Darłowskim Ośrodkiem Kultury związana od 2007 r. na stanowisku specjalista do spraw zarządzania, kadr i kasy, archiwista.

Specjalista ds. promocji i edukacji filmowej

mgr sztuki Magdalena Cichocka

Absolwentka Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Stypendystka programu Socrates–Erasmus, na kierunku: Sztuki Piękne, Universidad de Granada / Hiszpania (2005/2006).
Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Komunikacji Wizualnej pod okiem prof. J. Stillera (2007).
Studia podyplomowe na kierunku: Przygotowanie pedagogiczne, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy / ECE w Koszalinie (2014). Z Darłowskim Ośrodkiem Kultury związana od lipca 2014 r., jako specjalista ds. promocji i edukacji filmowej. Zajmuje się głównie sprawami związanymi z kinem Bajka. Od grudnia 2014 r. koordynatorka ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.
Dwukrotna laureatka TYTANA PRACY – w kategorii edukacja młodego widza, corocznej nagrody przyznawanej przez autorów KinoSzkoły koordynatorom, za sukcesy programu w poszczególnych miastach (2014/2015 oraz 2015/2016).
Dyrektor artystyczna 16. Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie.
Odpowiada za kontakty z dystrybutorami filmowymi, Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych, czy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
Wcześniej związana z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie,  gdzie zdobyła cenne doświadczenie min. w pozyskiwaniu funduszy na kulturę. Autorka loga Pociągu do Jazzu, czy 8 Reggaenwalde Festival. W zakresie projektowania graficznego kilka lat  współpracowała min. z agencją reklamową Pi&Bi. Z wykształcenia grafik, projektant, z wyboru animatorka kultury.

Ponadto, na jej ścieżce zawodowej:

12.2011-03.2013 Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie Stanowisko: Zastępca dyrektora
10.2010-11.2011 Własna działalność gospodarcza: Projektis Studio projektowania, reklamy i fotografii Stanowisko: Grafik / Projektant
12.2009-02.2010 P.P.H.U. Termex Sp. z o.o. / Koszalin  Stanowisko: Projektant
09.2007-08.2009 Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Stanowisko: Specjalista Public Relations / Sekretarz Literacki
05.2006 Cathédrale du Sacré Coeur de Casablanca / Maroko
Udział w autorskim projekcie José Fernández´a Freixanes´a Al Final del Amanecer
08.2005 Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce
Praktyka zawodowa na 13 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Performance
Zamek Wyobraźni.

Instruktor kulturalno-programowy

 

 

mgr Robert Gorgol

Z Darłowskim Ośrodkiem Kultury związany od sierpnia 2008 r. na stanowisku instruktora kulturalno-programowego.

Ponadto zajmuje się nagłaśnianiem imprez lokalnych i redagowaniem strony internetowej DOK-u.
Miłośnik muzyki reggae i członek zespołu ŚWIADOMOŚC. Współzałożyciel i przewodniczący Darłowskiego Stowarzyszenia Kultura, Sztuka, Region. Organizator i pomysłodawca wielu imprez kulturalnych w Darłowie, które na trwałe wpisały się w życie kulturalne mieszkańców Darłowa:
Noc Świętojańska
Darłowskie Spotkania z historią i tradycją
Festiwal muzyki reggae - Reggaenwalde
Nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Morskich w Darłowie .

 

Istruktor kulturalno - programowy

 

mgr Marcin Cichocki

Absolwent Akademii Rolniczej  w Szczecinie - mgr ekonomii, specjalność:  organizacja i zarządzanie.

W Darłowskim Ośrodku Kultury na stanowisku instruktora ds. kulturalno - programowych od wrześnie 2011 roku. Od roku 2007 inicjator i organizator cyklu koncertów pod nazwą: Czwartkowy Pociąg do Jazzu oraz innych koncertów rozrywkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie Solmar sp. z o.o. na stanowisku specjalista ds. rozliczeń płac i produkcji oraz  prowadząc własną  działalności gospodarczej "Momentton" Organizacja Imprez Okolicznościowych. Laureat Nagrody Starosty Sławieńskiego w 2008 roku - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego Powiatu Sławieńskiego. 

Technik operator urzadzeń technicznych i dźwięku 

Mirosław Rybarczyk

 

  Pracownik gospodarczy  

Zdzisław Zorn

 

Instruktor kół zainteresowań do spraw muzyki, kierownik orkiestry dętej

 

mgr Jan Schwarzlose

Absolwent Liceum Pedagogicznego w Szczecinie, ukończone Studium Nauczycielskie na kierunku śpiew z muzyką w Słupsku. Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna na kierunku wychowanie muzyczne w Gdańsku.


Podczas wieloletniej pracy jako pedagog i nauczyciel muzyki w szkołach prowadził szkolne zespoły muzyczne. Przez wiele lat pracował w szkołach na terenie Niemiec, ucząc gry na instrumentach klawiszowych a po wygraniu konkursu pełnił funkcję I dyrygenta orkiestry akordeonowej na 30 osób w Mulheim koło Frankfurtu. Muzyk, kompozytor, i zdobywca wielu nagród muzycznych.
Od kilku lat zaangażowany w kształtowanie rozwoju artystycznego osób niepełnosprawnych z grupy Niezapominajka działającego przy MOPS w Darłowie.
W oczach kolegów z pracy: „Prywatnie człowiek o bogatym doświadczeniu nie tylko zawodowym ale też życiowym. Pozornie osoba nieprzystępna lecz przy bliższym poznaniu okazuje się wspaniałym człowiekiem, który zawsze służy pomocą tym, którzy jej potrzebują”.
 

Instruktor kół zainteresowań - formacja breakdance

 

 

Marcin Grzybowski

Trzykrotny Mistrz Polski w Formacji B. Dance, dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Bremen 2003, 2004 solo. Reprezentant grupy N.A.S.A. Koszalin.


Prowadzi(ł) międzynarodowe warsztaty: Kalisz 2008, Taniec Kontra Taniec Sławno 2006-2008
Organizator i pomysłodawca takich imprez jak: HIP-HOP Wydarzenie, PIF-PAF Batlle, Turnieje Tańca Break Dance w SDK. Sędzia zawodów Block Party _ Holandia, Zawodów All Battle, All Haga, Taniec Kontra Taniec.


Pracuje z z dziećmi, młodzieżą i studentami, również z tzw. trudną młodzieżą z domów dziecka i ośrodków wychowawczych. Jego podopieczni osiągają wiele sukcesów w tańcu.

 

 

Instruktor kół zainteresowań do spraw muzyki (orkiestra dęta)

 

 

mgr Zenon Lesner

 Liceum Pedagogiczne w Słupsku.
Państwowa Szkoła Muzyczna Słupsk /klasa trąbki/. Studium Nauczycielskie Słupsk - wychowanie muzyczne z nauczaniem początkowym (licencjat).Uniwersytet Poznański im.A. Mickiewicza - pedagogika (magisterskie)

gra na: trąbce, akordeonie, fortepianie, gitarze.

- wieloletni nauczyciel wychowania muzycznego w SP nr3
- prowadził Państwowe Ognisko Muzyczne filia Koszalińskiego w Darłowie
- dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Darłowie
- wychowawca koszalińskiego poprawczaka - Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej
- nauczyciel w szkole przy MOASie
- pedagog w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Rodzinnym Sądzie Koszalinie
- sportowiec - siatkarz (od 30 lat gra w Darłowskich Oldboyach)
- zapalony żeglarz

Referent działalności podstawowej - kasjer

Jolanta Matuszak

 

Przez wiele lat związana z Ośrodkiem Sportu i Kultury w Darłowie a od roku 2001 na stanowisku referenta działalności podstawowej – kasjer w Darłowskim Ośrodku Kultury.


W oczach kolegów z pracy: „Pani Jola to osoba znana wszystkim, którzy odwiedzają Kino Bajka; zawsze uśmiechnięta i chętna do rozmowy. Jako pracownik bardzo zaangażowana w swoja pracę, którą wykonuje z dużą starannością i dokładnością. Dzięki niej aż miło spędzać czas na seansach filmowych.”