Darłowski Ośrodek Kultury podczas ferii zimowych był organizatorem licznych zajęć kulturalnych, była prowadzona również edukacja artystyczna dzieci i młodzieży w zakresie muzyki, tańca, plastyki.
Ferie rozpoczął koncert zespołu GRUPA OPERACYJNA pt. „Stop przemocy”, przed koncertem występy lokalnych artystów muzyki hip-hopowej, Kino BAJKA
Program ferii obejmował:
1. „Bajkowe ferie w Kinie BAJKA”; wyświetlanie filmów i bajek dla dzieci. M.in. wyświetlono filmy takie jak: „ Alvin i wiewiórki”; Artur i Miminki”; Król Maciuś”; „ Księżniczka i żaba” itp.
2. Warsztaty z tańca współczesnego oraz warsztaty z tańca Break Dance. Zajęcia odbywały się na małej sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum w Darłowie
3. Warsztaty rzeźbiarskie oraz warsztaty graficzne w pracowni plastycznej w Kinie BAJKA
4. Warsztaty bębniarskie i perkusyjne, Kino Bajka
5. Zajęcia muzyczne odbywały się w sali muzycznej w Miejskim Gimnazjum w Darłowie, od wtorku do soboty
6. Zajęcia terapeutyczne z zespołem osób niepełnosprawnych z grupy „NIEZAPOMINAJKA” raz w tygodniu w Kinie BAJKA
7. Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Słupski chłopiec”, Kino BAJKA, 17.02.2011
8. Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Pinokio”, Kino BAJKA, 22.02.2011
9. Seanse filmowe - Kino BAJKA odbywały się zgodnie z bieżącym repertuarem
Zajęcia taneczne prowadzone były przez instruktorów Darłowskiego Ośrodka Kultury Monikę Ferkę oraz Marcina Grzybowskiego. Uczestnikami zajęć byli przede wszystkim stali członkowie grup tanecznych oraz osoby nowe, które chciały pożytecznie spędzić czas w czasie ferii poznając nowe dla nich formy taneczne. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez Monikę Ferkę i warsztaty graficzne prowadzone przez darłowską artystkę plastyczkę Urszulę Feret Jurkiewicz. Wytwory artystyczne dzieci będzie można będzie obejrzeć na wystawie w Holu Kina Bajka. Również warsztaty bębniarskie i perkusyjne w Kinie Bajka, zgromadziły wielu miłośników tego rodzaju gry na instrumentach.
W okresie ferii w salach prób muzycznych przy ul. Wenedów w Darłowie ćwiczyły swoje programy muzyczne 3 zespoły rockowe. Indywidualne lekcje śpiewu, gry na keyboardzie prowadził instruktor Jan Schwarzlose.
W „Bajkowych feriach” oraz spektaklach teatralnych uczestniczyło około 1000 widzów. Dzieci znajdowały się pod opieką pracowników Darłowskiego Ośrodka Kultury, rodziców i dziadków, Na bajkowe seanse zaproszono dzieci z Domu Dziecka w Darłowie , Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Darłowie oraz świetlic wiejskich z Gminy Wiejskiej Darłowo i Postomino.
Ponadto podczas ferii zorganizowano zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej na lodowisku miejskim w Darłowie na Placu Kościuszki w Darłowie. W dniach 12-27.02.2011 lodowisko było udostępnione bezpłatnie dla dzieci i młodzieży darłowskich szkół. Celem zajęć była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej aktywnych form spędzania wolnego czasu i zachęcenie do uprawiania sportów zimowych. Jednocześnie projekt promował zdrowy tryb życia oraz zachęcał do wspólnego spędzania wolnego czasu bez używek tj. alkohol, papierosy czy narkotyki.
Każdego uczestnika obowiązywał regulamin lodowiska, który dotyczył m.in. bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa (regulamin w załączeniu). Dla dzieci i młodzieży bezpłatne było wejście na taflę oraz wypożyczenie łyżew. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy pod okiem instruktora - osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i stan techniczny lodowiska doskonalili techniki jazdy na łyżwach w rytm muzyki. Osoby starsze oraz spoza Darłowa przed wejściem na lodowisko musiały uiścić opłatę w kasie w kwocie: 5 zł . Koszt wypożyczenia łyżew wynosił 6 zł.
Program zajęć na lodowisku miał charakter powszechny i obejmował swoim zasięgiem wszystkich przedszkolaków i uczniów, baz względu na ich status materialny. Dzięki uczestnictwu dzieci w zajęciach na lodowisku również i starsze osoby tj. rodzeństwo, rodzice, opiekunowie chętniej i częściej korzystały z nowej atrakcji w naszym mieście jakim było lodowisko. Wspólne spędzanie wolnego czasu z rówieśnikami, rodziną czy z nowo poznanymi koleżankami i kolegami sprzyjało integracji uczestników co tym samym wpłynęło na stosunki rodzinne i koleżeńskie.
Na zakończenie ferii w dniu 26.02.2011 r. przy współpracy z Darłowskim Stowarzyszeniem Kultura Sztuka Region zorganizowano akcję tematyczną pt. „Reggae na lodzie” w ramach której kolorowo ubrani uczestnicy w rytm muzyki reggae mogli wspólnie bawić się i jeździć na łyżwach. Ponadto podczas imprezy dzieci i młodzież wzięły udział w konkursach i zawodach jazdy na łyżwach oraz warsztatach bębniarskich.
Na zajęciach na lodowisku podczas ferii każdego dnia brało udział ponad 150 dzieci. Dzięki licznemu uczestnictwu dzieci i młodzieży w zajęciach na lodowisku osiągnięto cel programu, tj. odciągnięcie osób w tzw. trudnym wieku od pokus związanych z alkoholem, papierosami, dopalaczami. Lodowisko było odskocznią dla osób spędzających większość czasu przed komputerem, w szczególności Internetem, który oprócz korzyści może być przyczyną tragedii tj. cyberprzemoc.
W działaniach kulturalnych w okresie ferii wzięło udział ok. 1500 osób.