W dniu 7 czerwca w sali Szkoły Morskiej odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych ARA
jury w składzie: Romana Kowalewicz, Oliwia Olech, Agata Ludwikowska oceniało 5 zespołów tanecznych, łącznie 71 uczestników.
Laureatami, którzy wystąpią na szczeblu wojewódzkim w Pyrzycach 14.06 zostali:
"Mały Dyg" - Postomino
"Dyg" - Postomino
"Bolero" - Staniewice
Serdecznie gratulujemy!
W dniu 9 maja w darłowskim kinie „Bajka” jury w składzie:
Marek Żak (artysta plastyk Szczecin) i Paulina Feicht (absolwentka Hochschule Niederrhein w
Krefeld) oceniało 17 prac nadesłanych na Przegląd Twórczości Zespołów Plastycznych „Najpiękniejsza baśń mojego dzieciństwa”.
Prace zostały podzielone na kategorie wiekowe, wszystkie spełniały wytyczne konkursu.
Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić prace, które przeszły do etapu wojewódzkiego:
Łukasz Piłat 8 lat „Bajka o rybaku i złotej rybce” (44 Baza Lotnictwa Morskiego w Darłowie)
Sonia Mielczarek 7 lat „Calineczka” (Zespół Szkół w Postominie)
Emil Sil 14 lat „Bajka o rybaku i złotej rybce” (Świetlica Środowiskowa w Pieszczu)
Wyróżniono:
Zuzanna Błaszczyk 8 lat „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (Zespół Szkół w Postominie)
Paulina Sieradzka 8 lat „Czerwony kapturek” (Zespół Szkół w Postominie)
Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
link do prac nagrodzonych i wyróżnionych
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W sobotę 15.03.2014 r.
w darłowskim Kinie "Bajka" odbył się
Powiatowy Przegląd ARA - Mały Konkurs Recytatorski
oraz 59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Turniej Recytatorski.
Jury w składzie:
Sylwia Witkowska - recytatorka, pracownik MOK w Szczecinie,
Elżbieta Malczewska - Giemza z Pałacu Młodzieży w Koszalinie
Iwo Buchat - aktor
WYNIKI:
Laureaci powiatowych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego
Kinga Stachowiak
Zuzanna Jóźwiak
Martyna Ciesielska
59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Turniej Recytatorski.
- Piotr Rogalski
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W piątek 11.04.2014 r.
w darłowskim Kinie "Bajka" odbył się
Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecęcej
oraz Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych.
Jury w składzie:
Marek Żak - muzyk, basista zespołu "Lebowski" Szczecin,
Lena Charkiewicz - pedagog wokalny, dyplomowany logopeda Koszalin,
Andrzej Guziński - st. instruktor SOK w Słupsku,
Jerzy Charkiewicz - instruktor muzyczny w Pałacu Młodzieży w Koszalinie
WYNIKI:
Laureaci Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecęcej
Kinga Stachowiak (Szkoła Podstawowa - Warszkowo)
Zespół "Złote nutki" (Szkoła Podstawowa w Staniewicach).
Wyróżnienia:
Zespół "Nutki" (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie)
Aleksandra Stachowiak (Darłowo).
Laureaci Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych.
Aleksandra Kania (Gimnazjum Postomino)
Magdalena Ostrowska (Bobrowiczki)
Emilia Ostrowska (Gimnazjum nr 1 w Sławnie)
Wyróżnienia:
Monika Tomczyk (Gimnazjum Darłowo)
zespół „Pod wiatr” (Zespół Szkół w Jarosławcu)
Zespół "Dyrdymałe" Monika Krzewińska i Aleksandra Sip z Darłowa
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W sobotę 12.03.2014 r.
w darłowskim Kinie "Bajka" odbyły się
Powiatowe Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych
Jury w składzie:
Krystyna Maksymowicz – aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie,
Wojciech Węglowski – reżyser teatralnych z Koszalina,
Iwo Bochat – aktor ze Słupska.
WYNIKI:
Laureaci Powiatowych Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych:
Grupa Teatralna „Arlekin” (Zespół Szkół Społecznych w Korlinie) w komedii „Roma i Julian”,
Grupa Teatralna „Czarny kot” (Szkoła Podstawowa w Żukowie) w spektaklu „Koronki i Kordonki”
Darłowski Teatr Komedii w spektaklu „Nasza klasa”
Wyróżnienia:
Zespół Teatralny „Pandora” (Zespół Szkół Społecznych w Dobiesławiu)
Zespół Teatralny „Smyk” (Zespół Szkół w Postominie)
Zespół Teatralny „Od-nowa” (Zespół Szkół Społecznych w Korlinie)