„GDY BĘDĘ DOROSŁY, TO ZMIENIĘ…”

 

 

 

26 czerwca   Darłowski Ośrodek Kultury zorganizował Powiatowy Przegląd Muzyczny ARA 2018. W kinie Bajka zaprezentowali się uczestnicy w kategorii Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Jury w składzie Marek Żak (muzyk, przewodniczący jury), Małgosia Orłowska (Pałac Młodzieży) i Artur Orłowski (muzyk Filharmonii Koszalińskiej) dokonało wyboru spośród kilkunastu wykonawców. Do przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowano Adama Antosika ze Szkoły Podstawowej w Sławnie, Martynę Kotowicz ze Szkoły Podstawowej w Postominie oraz Zofię Kraśkow z CEKiS w Postominie. Wyróżniono zespół SAX BAND SHOW z Postomina, quartet saksofonowy z pomysłem i ciekawą choreografią. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

W Darłowskim Ośrodku Kultury im. L. Tyrmanda rozstrzygnięto etap powiatowy konkursu Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży pt. „GDY BĘDĘ DOROSŁY, TO ZMIENIĘ…”

 

Nadesłano 20 prac, komisja w składzie: Marek Żak, Paulina Feicht, Anna Przybytniak – Grabowska dokonała oceny prac pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu i zakwalifikowała do dalszego etapu następujących autorów:

 

Łucja Tomaszewska lat 8, Państwowa Szkoła Muzyczna w Słupsku filia w Sławnie;

Zuzanna Przybył lat 7, Szkoła Podstawowa w Postominie; Otylia Gawlikowska lat 13, Zespół Szkół Społecznych w Korlinie; Karolina Piołunkowska lat 15, Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Wszystkim autorom nadesłanych prac dziękujemy i życzymy sukcesów. Laureatom konkursu gratulujemy, trzymając kciuki za powodzenie w dalszym etapie konkursu , którego rozstrzygnięcie odbędzie się w Świdwińskim Ośrodku Kultury i zakończy się otwarciem wystawy wojewódzkiej oraz wręczenie nagród: 20 maja 2018 r.

 

 

 

 

 

W sobotę, 14 kwietnia Darłowski Ośrodek Kultury zorganizował Powiatowy Przegląd Taneczny ARA. Do przeglądu zgłosiło się 7 zespołów, ponad 90 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Przegląd odbył się w sali sportowej Szkoły Morskiej w Darłowie i oceniany był przez profesjonalne jury: Krzysztof Grzybowski (choreograf NASA), Nikolet Zissopoulou-Sobczak (choreograf tańca, zespół taneczny Fantazja Pałac Młodzieży Koszalin), Joanna Lubińska (choreograf – zespół taneczny Kontrast – Pałac Młodzieży Koszalin). Jury wyłoniło 3 laureatów: zespół taneczny BOLERO ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach, zespół taneczny GRACJA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie oraz zespół taneczny DSTW - REVOLTADE z Darłowskiego Ośrodka Kultury. Laureaci zaprezentują swoje układy choreograficzne w finale wojewódzkim w Szczecinie 2 czerwca. Wszystkim zgłoszonym zespołom dziękujemy za udział oraz wysoki poziom występów i życzymy dalszych sukcesów.

 

fotorelacja - ARA TANECZNE

 

Darłowski Ośrodek Kultury w sobotę, w kinie Bajka przeprowadził Powiatowy Konkurs Teatralny Ara. Były to eliminacje do Wojewódzkiego Finału, który odbędzie się w maju w Świdwinie. Do konkursu zgłosiło się 8 zespołów w 3 kategoriach wiekowych. Profesjonalnej Jury w składzie: Karina Krzywidzka (aktorka), Elżbieta Malczewska – Giemza (reżyser teatralny) oraz Wojciech Węglowski (reżyser teatralny) dokonało oceny wszystkich prezentacji pod kontem doboru repertuaru, reżyserii i opracowania dramaturgicznego, realizacji scenicznej (kultura słowa, gest, ruch), scenografii oraz opracowania muzycznego. Do dalszego etapu zakwalifikowano trzy zespołu teatralne: „Czarny kot” ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, „Kwadracik” ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu oraz „Arlekin” z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie. Gratulujemy.

 

 

DARŁOWSKI OŚRODEK KULTURY im. Leopolda Tyrmanda

zaprasza do uczestnictwa w Powiatowcych Przeglądach ARA 2018

w Darłowie.

 

 

TERMINARZ  PRZEGLĄDÓW

 

REGULAMIN PRZEGLĄDÓW

 

 

KARTA ZGŁOSZEŃ:

 

 

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

 

 

63 OKR

 

 

MUZYCZNE TANECZNE TEATRALNE

 

 

TURNIEJ TEATRU JEDNEGO AKTORA

 

 

POEZJI ŚPIEWANEJ